15 Kasım 2010

Maç Sonu | Adanaspor 3-1 Orduspor


Deplasmanda ilk mağlubiyetimizide almış bulunduk bu hafta itibariyle. Olmayacak bi sonuç değil Adana'da yenilmek. Olağan bi sonuçtu. Olabilirdi yani olduda. Hangimiz istemezdik 3 puanı? Bu sefer olmadı.

Bi alt tarafta maç öncesi yazısında verdiğim istatiktiklerde söylemiştim. Adana'ya karşı yakın zamanda şansımızın tutmadığını zaten hepimiz biliyorduk ama eskilere doğru yol alınca gördüğümüz tabloda Adana'da bu zamana kadar hiç maç kazanamamıştık. Evet! Kural değişmedi... Yine kazanamadık. Aslında bu maç ile ilgili söylenecekleri merak edenler bir kaç hafta önceki Altay maçı yazsını okurlarsa hemen hemen aynı şeylerden bahsederim.


Karşımızdaki takımlar, rica ediyorum şu hoca değişikliklerinizi bizim maçtan önce yapmayın. Olmuyor işte Türk futbolunun genel kuralı gibi birşey hoca değiştiren takımlar her zaman ilk maçlarından puan alıyorlar. Adana'da aynı tarifeyi uyguladı bu hafta bize. Ama Altay'dan daha değişik bir durumları var onların. Gerçekten kaliteli bi kadroları var. Hani bizim maçı kazandılar bundan sonra 2 3 maç daha kaybederler diyemeyiz kolay kolay. Gerçekten bu maç onlar bi çıkış maçıydı ve kazandılar. Devamı gelebilir.

Hızlı başladık maça. Ah Muarrem!... Dakika 5, 1-0 öne geçsek ne güzel olurdu? Olmadı... Sonrasında tarafsız bi gözle izleyenler için çok zevkli bi maç ortaya çıktı. Fevzi topu içerden çıkardı hakem devam ettirdi top kornere gitti. Korner sonrasında Abdullah topu BENCE çizgi üstünden çıkardı ama aklı önceki pozisyonda kalan yardımcı hakem golü verdi. Sonra 2. golüde gördük kalemizde. Yine korner. Yine Abdullah çıkardı ama yine içerden. Sahi Abdullah niye çizgi üstünde durmuyorsun kornerden gelen toplarda?


Bu takım hemen şu an ilk aklıma gelenler, Altay'dan bi gol yedi korner sonrası,Akhisar'dan bi gol yedi korner sonrası, Bolu'dan bi gol yedi korner sonrası, Adana'dan 2 gol yedi korner sonrası. Türk futbolunun genel bi zaafı olan yan toplar bu sene bizimde başımıza çok işler açtı. Bundan sonra da açmaya devam edecek. Her korner sonrası yüreğimiz ağzımızda "lan yoksa ?" diyeceğiz. Neyse, takım aslında kötü top oynamadı 3'ü yiyene kadar. Topun kontrolü hep bizdeydi. Biz çevirdik topu biz oynamaya çalıştık. 2-0 da bile gayet sakin pas alışverişleri yaptık. Deplasman takımının girmesi gereken pozisyonlarada girdik. Pozisyonlarda verdik tabi ki. Sonuçta deplasmandayız bundan doğal şeyde olamaz. Ama işte Adana'nın oynadığı oyuna saygısızlık etmek gibi olmasın zira TRT spikerinin de dediği gibi top ağlara bile gitmeden 2 gol yedik.

Oyunun devamında 3. golü gördük kalemizde. Emrullah, bi anlık refleksle kırmızı gördü. Çokta pişman oldu ama iş işten geçmişti. Selçuk'un attığı muhteşem gol parmağımıza bal çaldı. Ve sahadan 3-1 yenik ayrıldık.

Bu ligde köprünün altından çok sular akacağı aşikar. Üstteki takımların hepsi birbirine denk. Bugün biz kaybettik yarın onlar kaybedecek. Bu hafta itibariyle Denizli'de Erciyes'de Antep Belediye'de puan kaybetti. Rize haftanın kârlı ayrılan takımıydı. Alt taraftan ise Samsun ve Bolu bu yarışın içinde bizde varız diyorlar.

Fotoğraflar; http://www.mackolik.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Yorumlarınız bizim için önemli...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...