26 Ocak 2015

Bir Orduspor'umuz Vardı...


Yönetim faciası... Ortadaki tablonun açıklamasıdır iki kelime. Ne şehir, ne siyasiler ne taraftar ne de başkaları. Suçlu arayıp komiklik yapmaya gerek yok. Bir şey başarıldıysa hakkı verildi. Övgünün tillahi yapıldı. Göklere de çıkarıldı. Ama şimdi... Hiç gerek yok tatlı su edebiyatına. 

Süper Ligden düşerken öyle bir yük yüklenmiş ki sırtımıza o yükün altında ezildik kaldık. Yükü ne taşıyabiliyoruz ne de sırtımızdan atabiliyoruz. Kulüp kendi kendine yetemezken zikredilen borcun ödenmesi de mümkün görünmüyor. Beklenen son amatördeki Kocaelispor, Diyarbakırspor, 3. ligdeki Sakaryaspor... Kocaeli, Sakarya gibi futbol kentleri bile altına girdikleri yükten kurtulamamışken biz nasıl kurtuluruz, nasıl aydınlığa çıkarız sorusunun cevabı yok.

Geçen senenin aksine bu sene kurulan rezil kadro. Saçma sapan sırf siyasi nedenlerle takımın başına getirilen ne idüğü belirsiz bir hoca. Peşinden yapılan hata silsileleri... Kovduğun Erkan Sözeri'nin ilk fırsatta intikam alması, yıllardır takım çalıştırmayan Levent Devrim gibi bir adamın posta koyması, tahtanın açılamaması, 20 küsür tane futbolcunun elini kolunu sallayarak gitmesi... Hadi tahtanın açılmasını da geçtik gelecek sene de transfer yasağı alacağımız ap açık ortadayken takımın dağılmasına göz yumulması insanın içini acıtıyor. Bu seneden geçtik ama gelecek senesi de gitti Orduspor'un göz göre göre. Bunun bile önüne geçemeyecekse bir yönetim neden hala var? Belki birileri gelir mevcut futbolcuların parasını öder ve en azından gelecek sene için temeli olabilecek bir futbolcu topluluğu olurdu değil mi? Bunu da yapamadınız ve hala oradasınız. Neden?

Dün en genci 1998 doğumlu olan kardeşlerimiz Orduspor formasıyla sahaya çıktılar. Orduspor formasını üç beş maç giyip milyonlar alan futbolcu müsvettelerinden çok daha değerlidir verdikleri emek. İnşallah ellerine geçen fırsatın kıymetinin farkında ve olgunluğundadırlar. Doğru olan belli bir yapı ve sistem içerisinde bu genç kardeşlerimizin takıma kademeli olarak kazandırılmalıydı. Ama şartlar onları bu takımın asıl oyuncuları yaptı. Yükleri en az Orduspor'un yükü kadar ağır. 

Ne yapıyoruz şimdi? Diyarbakır'ın Yeni Diyarbakır'ı var. Kocaeli'nin Kocaeli Birlik Spor'u... Yeni Orduspor mu olur Güzel Orduspor mu, Cici Orduspor mu? 

1 yorum:

  1. Kibarca sokup çıkartmak bu olsa gerek de neredesiniz ki bunca zamandır?

    YanıtlaSil

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Yorumlarınız bizim için önemli...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...